Plynové spotřebiče

Naše firma působí na trhu s plynovými spotřebiči již řadu let. Naše zkušenosti ve spojení s pečlivě vybranými dodavateli zaručují maximálně možný úspěch ve výběru optimálního spotřebiče. Náš tým školených pracovníků s vámi projde vaše přání a potřeby, následně vám zvládne navrhnout nejlepší možné řešení v dané situaci a provede vás hladkou realizací, včetně pravidelných revizí a případného servisu.


Potřebuji plynový spotřebič

Prodej a montáž plynových spotřebičů

  • Provádíme prodej a odbornou montáž spotřebičů značek Vaillant a Junkers.
  • Při prodeji a montáži poskytujeme kompletní služby - včetně zařízení revize komínů.
  • Na prodávaných plynových spotřebičích provádíme záruční i pozáruční servis.
  • Samozřejmostí je i odvoz starého spotřebiče včetně ekologické likvidace.
  • Informace o aktuálních cenách získáte na dispečinku.

Typy plynových spotřebičů

Plynové spotřebiče používané v budovách lze rozdělit do několika skupin. Skupiny plynových spotřebičů jsou děleny dle způsobu přívodu vzduchu a odvodu spalin na typy A, B a C. dle konkrétního typu se pak odvíjí i jejich použití, náročnost instalace, náklady na pořízení a servis.

Plynové spotřebiče typu A

Klasickým zástupcem typu A jsou například plynové sporáky. Jejich funkce získávání vzduchu a vývodu splodin je založená na tom, že vzduch získávají z místnosti a zároveň do místnosti odvádějí i spaliny. Při návrhu kuchyně je třeba počítat s tím, jak přívod vzduchu vyřešit, protože dnes nedosponujeme tak netěsnými okny jako v minulosti, kde stačila pouhá infiltace. Nejčastěji se tak přívod vzduchu řeší realizací otvoru v obvodové stěně.

Plynové spotřebiče typu B

Typ B je již svojí konstrukcí o něco více dokonalý vzhledem k řešení odvodu spalin. vzduch berou stále z místnosti, ale spaliny už do ní nevracejí. Odvod spalin plynového spotřebiče je řešený pomocí spalinové cesty, vedené do komína. Vývod do komína není jedinou variantou, lze realizovat i samostatný kouřovod. Takové plynové spotřebiče lze propojit i hromadně k jednomu kouřovodu se zachováním sklonu odvodu spalin. Velmi často jsou tyto spotřebiče doplněny o další funkce regulující odvod spalin nebo naopak podporující ventilaci pryč z objektu, případně s různými filtracemi.

Plynové spotřebiče typu C

V poslední skupině plyanových spotřebičů se pohybují hlavně různé turbokotle. Řešení přívodu vzduchu a odvodu spalin je zde provedeno venku. Vzduch se venku nasaje a spaliny se zase ven vypouští. Tím se prakticky zamezí nárokům na přívod vzduchu v technické místnosti, kde je kotel umístěný. Určitě si vybavíte výraz "wawky", to je výraz pro specifický a hojně využívaný plynový kotel typu WAW.

Bezpečné umístění plynových spotřebičů

Plynové spotřebiče vzhledem ke své povaze disponují rozličnými možnostmi, jak vám znepříjemnit život, pokud se o ně nebudete pravidelně starat a nezajistíte profesionální instalaci. Zejména spotřebiče typu B mohou nadělat více škody než užitku. Pokud nezajistíte odvod spalin a nebude místnost pravidelně větrána, hrozí riziko otravy osob v místnosti. Problém vznikne nejčastěji v situaci, kdy do místnosti proudí méně vzduchu než se odtahuje do odvodu spalin. v místnosti pak dochází k podtlaku a spaliny se postupně uvolňují zpět do místnosti.


Potřebujete montáž, servis nebo revizi Vašeho plynového kotle?

Zavolejte nám ještě dnes

Kontaktní informace

apartment Jates, s.r.o.

place Slovinská 1345/2
Praha-Vršovice
101 00
Česká republika

IČ: 44267495
DIČ: CZ44267495

phone_android +420 777 785 376
phone_android +420 602 257 841
local_post_office jates@jates.cz

Kontaktní formulář